W tym roku Majówka jest odwołana. Sytuacja ogólna, wiadomo.
Jest plan przesunąć działania majówkowe na inny termin. Będziemy Was informować, jak się sprawy mają.
Po raz siódmy organizowalibyśmy Wolontaryjną Majówkę.
Dzięki tym spotkaniom wraz z Wami od kilku lat tworzymy Lawendowe Muzeum.
Utkaliśmy gliną ściany między belkami, a belki zostały pomalowane surowicą z gór. Zrobiliśmy podłogę. Zbudowaliśmy dwa piece gliniane, zadbaliśmy o mini-ogród botaniczny, zbudowaliśmy bramę z budek dla ptaków. Pomogliśmy sadzić szkółkę w sąsiednim gospodarstwie u Piotrusia, a w zeszłym roku poprawiliśmy słomiano-glinianą ścianę w Stodole Kultury w siedzibie Stowarzyszenia Ręką Dzieło. Pomalowaliśmy okna i drzwi w muzeum, kilka razy zrobiliśmy sprzątanie muzeum… Sporo tego było. Poznaliśmy wtedy wielu z Was i te przyjaźnie trwają do dziś.
Bardzo Wam dziękujemy za wspólne dni pracy, przyjaźń i Wasze serca. To jest właśnie głęboki sens wspólnotowych działań.
W ubiegłym roku działania nasze były nieco monotematyczne (glina, glina… ), ja zaś miałam głowę w składanym wówczas projekcie.
W tym roku zrobimy więc odwrotnie: będzie rozmaitość zadań, a ja będę obecna 🙂
W 2020 spotkamy się w terminie jeszce nieznanym.
Jak zwykle noclegi są nieodpłatne. Robimy zrzutkę na koszty bytowe, zakup jedzenia i zwroty/honoraria dla prowadzących. Poniższy program nie może dojść do skutku podczas majówki, ale odbędzie się w terminie innym.
30 kwietnia – 03 maja
Fundacja Lawendowe Muzeum Żywe im Jacka Olędzkiego Nowe Kawkowo 11A
11-042 Jonkowo
ING Bank 26 1050 1764 1000 0090 3038 5307
Tytułem (koniecznie!): “wolontaryjna majówka”
Dobry wieczór,
Piszę w nawiązaniu do ogłoszenia majówkowego wolontariatu.
Jestem chętna i mogę wpłacić zaliczkę, ale ciężko mi powiedzieć czy dostanę wolne i czy wszystko się uda. Piszę wcześniej ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.
Gdybym w najbliższym czasie się dowiedziała czy mogę i jeśli musiałabym zrezygnować (dostatecznie wcześnie) to czy otrzymam zwrot wpisowego?
Z poważaniem,
Barbara Skorupka