Poznaj Lawendowe Pole
POZNAJ NASZĄ HISTORIĘ

Gdy przeprowadziłam się z miasta na wieś, okazało się, że moje dotychczasowe umiejętności nie mają tutaj właściwie większego zastosowania. Deprymowało mnie to, dopóki nie okazało się, że nowe okoliczności są niesłychanie inspirujące, a przy tym wydają się rozwijać mnie w ważnym – z mojego punktu widzenia – kierunku.

Domek Lawendowy

Zapraszamy do lawendowego raju. Terapia dźwiękami, kolorami, zapachami! Do dyspozycji naszych gości oddajemy dwa nowe domki oraz biały pokój w naszym domu. O domku przeczytasz w sekcji pod kalendarzem 👇

Chcesz o coś zapytać? Dzwoń: 604 711 203

Sprawdź termin w kalendarzu poniżej i rezerwuj pobyt:
grudzień 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
N
 
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
390 PLN
15
390 PLN
16
390 PLN
17
390 PLN
18
390 PLN
19
390 PLN
20
390 PLN
21
390 PLN
22
490 PLN
23
490 PLN
24
490 PLN
25
490 PLN
26
490 PLN
27
490 PLN
28
 
29
 
30
 
31
 

Uwaga. Jeśli wolisz nie płacić od razu całej sumy, a zamiast tego wpłacić na razie tylko zadatek, proszę o mail na adres: rezerwacje@lawendowepole.pl Zrobimy dla Ciebie rezerwację terminu i umówimy się na resztę płatności.

W szczycie sezonu, tj podczas wakacji przyjazdy mamy w poniedziałki, wyjazdy w niedziele. Jeśli chcielibyście przyjechać na dłużej, niż tydzień – proszę dajcie znać.

W Lawendowym Domku czeka na Was przytulnie urządzone wnętrze, lawendowo-różane zachody słońca, ptasie radio z żabim koncertem w tle, a ponadto:

  • na parterze znajduje się żeliwny piecyk na drewno, podwójne wygodne łóżko, dwie szafki nocne z lampkami, szafa na ubrania, stół, 4 krzesła, rozleniwiający fotel i sprzęt hi-fi,
  • na antresoli są dwa pojedyncze łóżka z szafkami nocnymi,
  • jest też taras z markizą, drewniany stół i 4 krzesła, drewniany leżak,
  • powierzchnia domku wynosi 35 m2, jest antresola, taras i prywatny ogródek.

Nasza doba:

przyjazdy od godz. 16.00

wyjazdy do godz. 11.00

Po dokonaniu rezerwacji drogą mailową prosimy: bądźcie z nami w kontakcie przed przyjazdem dla potwierdzenia, że nie zmieniliście planów.

W przypadku anulowania rezerwacji nie później niż 15 dni przed przyjazdem zwracamy kwotę przedpłaty/opłaty pomniejszoną o koszty manipulacyjne (20%). Rezygnacja z przyjazdu w terminie późniejszym niż 15 dni przed przyjazdem oznacza, że przedpłata/opłata za pobyt przepada.

Można zostać dłużej u nas na terenie, idzie tylko o zwolnienie domku dla celów porządkowych.
Podajemy mydło i ręczniki. Pościeli nie prasujemy.

Prosimy o segregowanie śmieci: kosze do segregacji są przed domkiem od strony kuchni i zostały przejrzyście opisane. Odpadki organiczne gromadzimy w wiaderku i wysypujemy na kompost.
Instrukcja dojazdu do nas znajduje się na naszej stronie w zakładce: “kontakt”.

Wyżywienie:

Stołować się u nas można po wcześniejszym umówieniu się na posiłki. Będą też dni, gdy nie będziemy mieli czasu dla Was gotować. W domku macie do dyspozycji własną kuchnię.

45 zł./65 zł. śniadanie/obiadokolacja.

Nie podajemy mięsa ani ryb.

Szczegółowe wyposażenie domku:

W łazience znajdziecie prysznic, suszarkę do włosów, pralkę, suszarkę do bielizny, przewijak, ręczniki kąpielowe i do rąk, mydło w płynie.

Kuchnia jest wyposażona w kuchnię gazową, piekarnik elektryczny, szafki, wyposażenie (talerze, szklanki, garnki, sztućce itd.), lodówkę z zamrażarką.

Pozostałe informacje: antresola jest niska, wyposażona w dwa łóżka 90 x 200 cm i szafki nocne. Na parterze znajduje się jedno łóżko podwójne (160 x 200 cm) z miękkim zagłówkiem, ekran (42 cale) z funkcją Netflix i Youtube, soundbar (przywieźcie swój laptop), jednoosobowy stolik do pracy z laptopem, stół i 4 krzesła, szafa, meble tarasowe, Wi-Fi.

UWAGA, różne długości pobytu:

  • podczas wakacji, a także od stycznia do marca obowiązują minimum 6-dniowe okresy pobytu, od poniedziałku do niedzieli.
  • podczas dni świątecznych ( np. majówka) pobyt obejmuje minimum 3 dni,
  • poza sezonem i poza dniami świątecznymi można wynająć domek nawet tylko na 2 dni.
  • ceny różnią się w zależności od sezonu i podane są w kalendarzu rezerwacyjnym powyżej, na kratce każdego dnia.

W przypadku anulowania rezerwacji nie później niż  15 dni przed przyjazdem zwracamy kwotę przedpłaty/opłaty pomniejszoną o koszty manipulacyjne (20%)

Rezygnacja z przyjazdu w terminie późniejszym niż 15 dni przed przyjazdem oznacza, że przedpłata/opłata za pobyt przepada.

Zwierzęta:

Teren domku jest ogrodzony drewnianym płotem, Wasze zwierzęta są tu mile widziane, a ich pobyt nie jest odpłatny. Konieczna jest wcześniejsza informacja o zamiarze zabrania ze sobą zwierzęcia na adres: rezerwacje@lawendowepole.pl

Weźcie ze sobą posłanie i miskę na jedzenie dla zwierząt. Na wyposażeniu domku jest jedna średniej wielkości miska na wodę i jedno awaryjne posłanie.

Okolica:

We Włodowie Kwaśne Jabłko otworzyło sezonową restaurację Niwa.
W Jonkowie są restauracje „Napoleonka”, „Między Bukami”, dwa Kebaby

oraz nowa pizzeria Varvara https://www.facebook.com/pages/category/Pizza-Place/Varvara-Pizza-Jonkowo-107896373924702/

W Łukcie – Restauracja Lawendowa https://www.facebook.com/pages/category/Buffet-Restaurant/Restauracja-Lawendowa-716520565216980/

Pyszne słodkości można zjeść w kawiarni “U Smolejów” przy głównej ulicy w Łukcie (po prawej stronie, jadąc od nas) http://www.smolejkawiarnia.pl/

W naszej wsi jest sklep z najpotrzebniejszymi rzeczami, a w Jonkowie delikatesy i kilka innych sklepów spożywczych, sklep ogrodniczy i z wyposażeniem gospodarstwa domowego.

Zasady bycia na Lawendowym Polu :
Żeby nam się dobrze razem mieszkało w Lawendowym Polu, prosimy o przestrzeganie poniższych zasad.
  1. Prosimy o przestrzeganie porządku na terenie gospodarstwa i użytkowanie pomieszczeń zgodnie z ich przeznaczeniem. Prosimy, przywieźcie posłanka dla Waszych zwierzaków, aby nie spały w łóżkach i na fotelach. W przeciwnym razie będziemy musieli zamówić specjalistyczne czyszczenie mebli i pościeli oraz obciążyć Was opłatą za taką usługę.
  2. W godzinach 22.00 – 9.00 obowiązuje cisza, chyba że wcześniej były inne indywidualne ustalenia.
  3. Po przyjeździe do gospodarstwa należy się zameldować, przedstawiając dokument tożsamości.
  4. Jeśli sprzęt lub pomieszczenia zostaną uszkodzone lub sprzęt zaginie – goście są zobowiązani ponieść związane z tym koszty. Za szkody spowodowane przez dzieci odpowiadają ich opiekunowie.
  5. Gospodarze nie ponoszą odpowiedzialności za mienie gości.
  6. Palenie tytoniu w pomieszczeniach nie jest dozwolone (w przeciwnym razie będziemy musieli zamówić specjalistyczną usługę oczyszczania powietrza i obciążyć Was opłatą)
  7. Prosimy o niewyrzucanie śmieci do sedesu – jedynie do kosza. Inaczej nasza biologiczna oczyszczalnia może zostać uszkodzona.
  8. Mamy w gospodarstwie psy i koty, prosimy ich nie karmić i nie wpuszczać do wynajmowanych pomieszczeń.
  9. Chętnie wypożyczymy Wam dostępny sprzęt z gospodarstwa (np. rowery). Należy ustalić to z gospodarzami. Goście zobowiązani są zwrócić sprzęt w stanie nienaruszonym.
  10. Palenie ogniska jest możliwe tylko po uzgodnieniu z gospodarzami. Należy przy tym zachować szczególną ostrożność.
  11. Po rzeczy pozostawione prosimy zgłaszać się jak najszybciej. Przedmioty nieodebrane w ciągu 3 miesięcy przekażemy potrzebującym.
Zachęcamy Was również do stosowania zasad ochrony środowiska przyrodniczego i klimatu:

Oszczędzanie wody i korzystanie z łazienki

Wystarczy zakręcać kran, gdy bieżąca woda nie jest potrzebna (np. w trakcie mycia zębów, w trakcie mydlenia ciała) i korzystać z funkcji „stop”, którą posiadają spłuczki w toaletach. Dzięki temu gdy nie ma potrzeby wylewania całego zbiornika – wystarczy powtórnie nacisnąć przycisk spłuczki, aby zatrzymać wodę.

Oszczędzanie energii cieplnej i elektrycznej

Podczas gotowania prosimy o dobór odpowiedniej wielkość palnika do garnka (średnica garnka o 2 cm większa od palnika) oraz używanie przykrywek do garnków (30% oszczędności energii). Gotujmy tylko taką ilość wody, jaka jest nam akurat potrzebna.

Podczas codziennego korzystania z lodówki pamiętajmy, aby:

  • wkładać do niej tylko chłodne produkty
  • zawsze zamykać drzwiczki tak szybko jak to możliwe,
  • rozmrażać żywność z zamrażarki w lodówce,
  • przechowywać żywność na odpowiednich półkach i szufladach.

Prosimy o wyłączanie niepotrzebnego światła i urządzeń elektrycznych (także ładowarek do telefonów i tych „czuwających” – stand-by).

Utrzymanie czystości:

Wszelkie rodzaju śmieci, nawet te drobne, jak kapsle czy niedopałki papierosów prosimy  wyrzucać do koszy, a nie na ziemię. Wymaga to od nas potem ręcznego ich wybierania z trawy i może skaleczyć osoby chodząco boso.

Unikanie odpadów i ich segregacja:

Starajmy się unikać niepotrzebnych śmieci. Kupujmy towary minimalnie opakowane, nie używajmy jednorazówek. Wybierajmy towary w opakowaniach dużych, zwrotnych lub recyklingowych.

Segregujemy odpady: 1. plastik, opakowania metalowe i puszki aluminiowe, 2. butelki szklane, 3. papier, 4. odpadki biologiczne, 5. odpady zmieszane – odkładamy je do oznaczonych pojemników, które znajdują się przed domkiem.

Namawiamy do picia kranówki zamiast kupowania jej w plastikowych butelkach. Nasza kranówka jest wyśmienita i bezpieczna do picia. Wyprodukowanie wody butelkowanej to duże zużycie energii, wody i paliw do jej transportu. Nie zawsze jest też bezpieczna dla zdrowia.

W ognisku palimy tylko i wyłącznie przeznaczone do tego drewno

Zużyte baterie, elektro-śmieci, przeterminowane leki i inne odpady niebezpieczne prosimy przekazać gospodarzom, aby trafiły w bezpieczne miejsce.

Ochrona przed hałasem:

Bardzo prosimy o przestrzeganie ciszy nocnej, ciche zamykanie drzwi, słuchanie przyciszonej muzyki. Rodziców prosimy o dopilnowanie w tym zakresie swoich dzieci.

Oszczędność papieru:

Warto korzystać z papieru toaletowego i innych potrzebnych artykułów papierniczych z makulatury lub posiadających certyfikat ekologiczny. Niepotrzebny papier gazetowy czy kartony pozbawione plastikowych taśm prosimy odłożyć na makulaturę.

Mądre zakupy:

Korzystajmy z lokalnych produktów i usług. Gdy to możliwe, wybierajmy produkty z certyfikatem ekologicznym, organiczne oraz Fair Trade. Jeśli to możliwe, w sklepie wybierajmy towary, które nie musiały do nas jechać z daleka. Używajmy wielorazowych toreb materiałowych na zakupy, koszy czy choćby pustych kartonów. Zróbmy jednorazowo większe zakupy zamiast kilka razy jeździć autem do sklepu. Zachęcamy także do lokalnych zakupów zamiast przywożenia prowiantu ze swojego miasta oraz unikania żywności przetworzonej, zawierającej konserwanty i barwniki.

Odpowiedzialny transport:

Jeśli poruszamy się samochodem, stosujmy „jazdę ekologiczną”, czyli umiarkowaną szybkość jazdy, w miarę możliwości – pełen skład pasażerów, załatwianie wielu spraw podczas jednego wyjazdu, wyłączanie silnika podczas dłuższego postoju. Zachęcamy do ograniczania turystyki samochodowej na rzecz pieszej, rowerowej, kajakowej.

Podczas wypoczynku w ogrodzie prosimy, aby:

  • pozwolić wszelkim zwierzakom (płazom, owadom, ptakom itp.) żyć spokojnie koło nas. Łapanie i płoszenie to dla nich niepotrzebny stres. Zostawić rośliny tam gdzie są. Nawet pokrzywa przy płocie jest cenną rośliną leczniczą albo wymarzonym pożywieniem gąsienic motyli, a niepozorny krzaczek może być pielęgnowaną przez nas rośliną.

Palenie ognisk

Ogniska można palić – zawsze przy zachowaniu najwyższej ostrożności – tylko w wyznaczonych miejscach. Gałęzie do ogniska są dostępne, prosimy o kontakt z gospodarzami w tej sprawie.

Prosimy nie łamać gałęzi żywych drzew i krzewów na opał, a do rozpalania ognia nie używać substancji chemicznych, jak podpałki do grilla, benzyna itd. Przy dużym wietrze i podczas suszy oraz w czasie obligatoryjnie obowiązującego alertu pożarowego ognisk nie palimy. Po zakończeniu ogniska konieczne jest zasypanie żaru piachem lub zalanie wodą.

UWAGA! Pod żadnym pozorem nie używamy wody do gaszenia ognia w żeliwnym piecyku w domku. Wygaszenie ognia w żeliwnych piecach następuje poprzez zaprzestanie dokładania drewna.

Wycieczka:

Na spacery poza gospodarstwo można zabierać psy na (długiej) smyczy.

Podczas wycieczek prosimy nie niszczyć roślin, nie płoszyć zwierząt, nie hałasować, nie śmiecić oraz przestrzegać obowiązujących przepisów porządkowych i ochrony przyrody. Prosimy o szczególnie odpowiedzialnie zachowanie na terenach objętych ochroną, jak Rezerwat Kamienna Góra. Także poza obszarami chronionymi prosimy o troskę o przyrodę, środowisko i lokalnych mieszkańców.

Na wycieczkę prosimy zabrać worek na własne śmieci i – najlepiej – także inne znalezione po drodze.

Na spływie kajakowym lub podczas kąpieli w jeziorach prosimy nie używać kosmetyków kąpielowych.

Jeśli nie napotkamy na toaletę podczas wycieczki, prosimy o zakopanie swoich pozostałości, a panie prosimy także o zabranie ze sobą zużytych środków higienicznych.

Prosimy o zwracanie uwagi na „dzikie wysypiska śmieci” i odnotowanie ich lokalizacji oraz zrobienie zdjęcia – potem wspólnie zgłosimy takie incydenty do gminy lub straży leśnej.

Obserwacje dzikich zwierząt

W czasie wycieczek do lasu łatwo jest o bliskie spotkanie z dzikimi zwierzętami (ptaki, lisy, łosie). Dlatego należy ostrożnie prowadzić samochód zwłaszcza po zmroku. Aktywne są duże ssaki, z którymi zderzenie może mieć tragiczne skutki. Późnym latem, gdy młode ptaki uczą się latać, łatwo o potrącenie młodych lotników przez samochód – należy zachować ostrożność i zmniejszyć prędkość jazdy.

W przypadku spotkania z dzikim zwierzęciem:

  • Najlepiej pozostać w samochodzie i obserwować przez okno lub schować się za inną osłoną.
  • Nie kierować na zwierzęta światła lamp samochodowych, latarek czy lamp błyskowych aparatów fotograficznych.
  • Nie hałasować, nie krzyczeć, nie rozmawiać głośno, nie trzaskać drzwiami samochodu. Nie robić gwałtownych ruchów.
  • Zachować taką odległość, by zwierzę nie wykazywało niepokoju. W szczególności zabronione jest wchodzenie w grupę zwierząt i oddzielanie samicy od młodych. Nie podchodzić, by zrobić zdjęcie z bliska.
  • Nie karmić.
  • Nie rzucać niczego w kierunku zwierząt.
  • Nie wchodzić na siedliska lęgowe ptaków.

W przypadku potrącenia lub znalezienia rannego dzikiego ptaka lub innego zwierzęcia należy niezwłocznie powiadomić Dyżurnego Miasta Olsztyna – (89) 52 28 112 / kom. 603 777 858, który:

  • powiadomi ośrodek w Bukwałdzie o Waszym przybyciu – w sytuacji, kiedy samodzielnie dostarczacie ptaka do ośrodka;
  • skontaktuje Was z Ptasią Strażą, w sytuacji, kiedy potrzebna jest pomoc, lub konsultacja. Razem z wolontariuszami Ptasiej Straży ustalicie dalsze działania (Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Dzikich w Bukwałdzie 664 173 828)
  • https://www.gov.pl/web/gdos/wykaz-osrodkow-rehabilitacji-zwierzat

Zbieranie ziół, grzybów

Zbieranie ziół i grzybów jest możliwe przy zachowaniu następujących zasad:

  • Zabronione jest pozyskiwanie gatunków chronionych.
  • Zbieramy tylko gatunki roślin i grzybów dobrze nam znane – zbierający ponosi pełną odpowiedzialność za użycie zebranych ziół i grzybów.
  • Zawsze należy z jednej rośliny pozyskać tylko jej część, tak by pozostała część pozwoliła na regeneracje i dalszy wzrost. Nie wyrywamy z korzeniami całych roślin ani nie zrywamy więcej, niż potrzeba (jeśli zbieramy kwiaty czy liście nie odłamujmy całych gałązek).
  • Zbierając surowiec zielarski, nie niszczymy rośliny poprzez łamanie gałęzi, wyrywanie z korzeniami, uszkadzanie pnia itp., ani innej roślinności wokół zioła.
  • Należy zebrać tylko tyle surowca, ile wykorzystamy, aby nic nie zmarnować.

Udział w wydarzeniach lokalnych

Prosimy naszych gości o takie zachowanie podczas wycieczek, które nie szkodzi przyrodzie i nie razi mieszkańców okolicy.

Podczas obserwacji lub udziału w lokalnych uroczystościach (szczególnie religijnych) prosimy o odpowiedzialne zachowanie, które nie zakłóci tych uroczystości, a jednocześnie pozwoli poznać lokalne tradycje i rozwijać tolerancję i szacunek dla tradycji.

Aktywne działania na rzecz ochrony przyrody to np. zgłoszenie do gminy dzikiego wysypiska śmieci, pomoc w jego uprzątnięciu, zgłoszenie do gminy stanowiska gatunku chronionego, zgłoszenie do gminy pomnika przyrody itd. wg własnych możliwości, pomysłu i umiejętności.

Informacja zwrotna

Uprzejmie prosimy naszych gości o dzielenie się z nami opinią o pobycie w naszym gospodarstwie, najlepiej jeszcze w trakcie trwania pobytu. Będziemy wdzięczni za sugestie i uwagi.

NEWSLETTER

Zapisz się na nasz newsletter i dowiedz się, co u nas słychać!

    Copyright © 2021 Lawendowe Pole